Cupa ,,TYR-Flykick’’ Editia a IV-a

Organizatorii competitiei: AS FLYKICK
L.P.S. Baia Mare in colab. cu D.S.T.J.Maramures
Arbitru General:
Gavril SOFIAN
Secretar concurs:
Alexandru KOSZ
Locul si data competitiei :
Bazinul olimpic ,, Gheorghe Demeca’’
50m., 8 culoare, temp.apei 27ºC
Baia Mare, 26-27 Mai, 2012.
Cluburi invitate :
Toate cluburile care doresc promovarea inotului.
Premieri:
Se vor acorda tichete valorice in valoare
de 20.000 RON.
Premiere pe categorii de varsta :
Baieti: Fete:
n.2003 si mai mici n 2003 si mai mici
n.2002 n 2002
n.2001-2000 n 2001-2000
n.1999-1998 n 1999-1998 (J2)
n.1997-1996 (J2) n 1997-1996 (J1)
n.1995-1994 (J1) n 1995 si mai mari (S)
n.1993 si mai mari (S)
Se concureaza in sistem OPEN, premiera se face pe categoriile mentionate mai sus.
Cele mai bune performante :
Seniori: cu conditia sa depaseasca 750 puncte FINA
Juniori I: cu conditia sa depaseasca 650 puncte FINA
Juniori II: cu conditia sa depaseasca 550 puncte FINA
In eventualitatea realizarii unui Record National se va acorda premiu special.
Vor fi premiate cele mai bune performanţe, atât la baieti cat si la fete, incepand cu categoria de varsta
14 ani (n.1998) la mai mari.

Info:
Gherghel Adrian +40/744573331
Petky Iuliu +40/755020939
Continue reading

Cupa TYR Flykick Baia Mare Ediţia a III-a

Actualizare: Rezultate finale Cupa TYR Flykick Editia a III-a (884)

Actualizare: Lista de start (329)
Actualizare: Lista cu sportivii inscrisi in concurs.

Actualizare: Data competiţiei este 30 aprilie – 1 mai.

Prin amabilitate lui Cristian Gherghel, din Baia Mare.

Cupa ,,TYR-Flykick’’ Editia a III-a

Magyar Version (189)

English Version (169)

Formular inscriere romana (218)

Nevezesi lap TYR FLYKICK III (173)

Organizatorii competitiei: AS FLYKICK
L.P.S. Baia Mare in colab. cu D.S.T.J.Maramures
Arbitru General: Gavril SOFIAN
Secretar concurs: Alexandru KOSZ
Locul si data competitiei : Bazinul olimpic ,, Gheorghe Demeca’’, 50m., 8 culoare, temp.apei 27ºC, Baia Mare, 30 aprilie-1 Mai, 2011.
Cluburi invitate : Toate cluburile care doresc promovarea inotului.
Premieri: Se vor acorda premii in valoare de 20.000 RON.
Premiere pe categorii de varsta : n.2002 si mai mici; n.2001;  n.2000; n.1999-98; n.1997-96; n.1995-93; n.1992 si mai mari.
Se concureaza in sistem OPEN, premiera se face pe categoriile mentionate mai sus.
Cele mai bune performante :
1992 si mai mari: cu conditia sa depaseasca 750 puncte FINA
1995-1993: cu conditia sa depaseasca 650 puncte FINA
1997-1996: cu conditia sa depaseasca 550 puncte FINA
In eventualitatea realizarii unui Record National se va acorda premiu special.
Vor fi premiate cele mai bune performanţe, atât la baieti cat si la fete, incepand cu categoria de varsta
14 ani (n.1997) la mai mari.

Linkuri si numere utile pentru rezrvari de cazare :
Tabere : 0262 217123
Pensiunea Dealul Florilor: 0744473669
Internat LPS CSS : 0262 220434
Hotel Sport : 0262 224901

Sau alte posibilitati de cazare

http://www.roturism.com/cazare/maramures/baia_mare.html

Vineri, 29 aprilie 2011
- Şedinţa corpului de arbitri:……. ora 17.30
- Şedinţa Tehnica a competiţiei: ora 18.00

PROGRAMUL DE CONCURS:

Reuniunea I: 30 aprilie 2011. Sambata, ora 09.30
1. 200 m bras baieti ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95, ’94, ’93 si mai mari
2. 50 m fluture fete ’01-00, ’99-98, ’97-96, ’95-94, ’93 si mai mari
3. 50 m fluture baieti ’01-00, ’99-98, ’97-96, ’95-94, ’93 si mai mari
4. 100 m spate fete ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95, ’94, ’93 si mai mari
5. 100 m spate baieti ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95, ’94, ’93 si mai mari
6. 50 m liber fete ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96, ’95-94, ’93 si mai mari
7. 50 m liber baieti ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96, ’95-94, ’93 si mai mari

Reuniunea II: 30 aprilie 2011
sambata , ora 17:00
8. 50 m spate fete ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96,
’95-94, ’93 si mai mari
9. 50 m spate baieti ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96,
’95-94, ’93 si mai mari
10. 200 m fluture fete ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
11. 200 m fluture baieti ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
12. 50 m bras fete ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96,
’95-94, ’93 si mai mari
13. 50 m bras baieti ’03-02, ’01-00, ’99-98, ’97-96,
’95-94, ’93 si mai mari
14. 100 m liber fete ’02, ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96,
’95, ’94, ’93 si mai mari
15. 100 m liber fete ’02, ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96,
’95, ’94, ’93 si mai mari

Reuniunea III: 2011. 1 mai, duminica, ora 9
16. 200 m bras fete ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
17. 200 m spate baieti ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
18. 200 m spate fete ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
19. 100 m fluture baieti ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
20. 100 m fluture fete ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
21. 200 m liber baieti ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
22. 200 m liber fete ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96, ’95,
’94, ’93 si mai mari
23. 100 m bras baieti ’02, ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96,
’95, ’94, ’93 si mai mari
24. 100 m bras fete ’02, ’01, ’00, ’99, ’98, ’97, ’96,
’95, ’94, ’93 si mai mari

“CUPA TYR-FLYKICK” va fi decernată echipei cu cel mai ridicat număr de puncte acumulate în competiţie.
Termen de inscriere: Sâmbătă, 29 APR 2011 Taxa de participare : 8 Ron / proba

Info:
Gherghel Adrian +40/744573331
Petky Iuliu +40/755020939

Rezultate ediţia 2010:

Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 1 (891) Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 2 (646) Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 3 (538)

Rezultate ediţia 2009:

Reuniunea 1

Reuniunea 2

Reuniunea 3

Juniori II – campioni la înot în aprilie

În luna aprilie s-au desfăşurat campionate naţionale rezervate juniorilor II. Menţionez că nu am participat ca spectator la competiţie. Vă prezint în continuare pe cei care au câştigat una sau mai multe probe de concurs.
Robert Glinţă a stabilit un nou record în înotul juvenil: 10 medalii de aur şi una de argint într-o singură competiţie de juniori II.

CN Juniori Baia Mare

Campionii:

PUCHIU ANDREEA – 100 bras; 50 liber; 200 mixt; 50 fluture; 200 liber; 50 bras; 100 liber;
BALACIANU VASILICA – 100 bras; 200 bras;
MOROSANU STEFAN BOGDAN – 100 bras; 50 bras; 200 bras;
CUSMIR RADU – 50 bras; 100 bras;
GRADINARU ANDREI RAZVAN – 100 bras; 50 fluture; 50 bras; 100 fluture
IVACSON BIANCA PETRUTA – 50 liber;
BASARABIE MIHAI – 50 liber; 50 fluture; 100 liber;
FARCUTIU ALEXANDRU – 50 liber; 50 fluture; 100 liber; 100 fluture;
COMBOEANU GIANI CRISTIAN – 50 liber;
PASCU LIVIA ANA – 200 mixt
GLINTA ROBERT ANDREI – 200 mixt; 800 m liber; 200 liber; 100 spate; 400 mixt; 200 spate; 200 fluture; 50 spate; 400 liber; 100 fluture;
BARBU GEORGE EDUARD – 200 mixt; 200 spate;
FODOR BOGDAN ALEXANDRU – 200 mixt; 100 spate; 200 spate; 50 spate
STOICA LUCIANA STEFANIA – 800 m liber;
MEILA ANA GABRIELA – 800 m liber; 200 liber; 400 mixt; 100 liber; 400 liber
GANEA ANDREI MADALIN – 1500 liber; 200 liber; 400 liber;
BALUTA LUIZA GABRIELA – 50 fluture; 50 bras;
ALBU GEORGE RAUL – 200 liber; 400 liber;
HAINALA DARIUS VLAD – 100 spate; 200 fluture; 50 spate;
LAVIC DIANA ALINA – 100 spate; 400 mixt; 200 spate; 50 spate; 100 fluture;
CAPOTA DIANA – 100 spate; 50 spate
GRIGORE ANDREI TIBERIU – 400 mixt
MAFTEI ALEXANDRU SORINEL – 400 mixt;
LOMNOSEANU MIHAI ALIN – 100 liber;
MATYAS ANDREA – 200 spate;
ANDREI ANDREEA – 200 fluture;
BALAN ANDREEA TEODORA – 200 fluture; 100 fluture
VATASESCU STEFAN ANDREI – 200 fluture; 1500 liber
COTINGHIU IULIA CRISTINA – 400 liber
ROMAN ANDREI CRISTIAN – 200 bras
ABIBULA ATILA – 200 bras
RADU ALEXANDRA – 200 bras

SRT: IBANISTEANU MARIUS ALIN, FAGET DENIS IULIAN , CIUCIUC DANIEL ALEXANDRU, FAGET SEBASTIAN FLORIN – 4 X 100 m liber masc. 14 ani
LAR: SONOC GABRIEL CRISTIAN , STOICAN DORU NICOLAE , TRESTIAN VICTOR , FARCUTIU ALEXANDRU – 4 X 100 m liber masc. 15 ani
STE : ALBU GEORGE RAUL , CHERESTES ANDREI AURELIAN , CUSMIR RADU , FODOR BOGDAN ALEXANDRU – 4 X 100 m liber masc. 16 ani
LER BOCAN BEATRICE SABINA, RADU ALEXANDRA , DRAGOMIR ANDREEA , MANZU LIVIA GEORGIANA – 4 X 100 m liber fem. 13 ani
CPT UNGUREANU MARIA KARINA, VIJAN ALEXANDRA MIHAELA , BALUTA LUIZA GABRIELA , MEILA ANA GABRIELA – 4 X 100 m liber fem. 14 ani
SSV DUNGEANU DIANA , PAVAL IOANA , PARASCA MIRUNA ILINCA , MUNTEANU LISA IOANA – 4 X 200 m liber fem. 13 ani
CPT VIJAN ALEXANDRA MIHAELA , UNGUREANU MARIA KARINA , DANESCU ANDREEA EWELYNE , MEILA ANA GABRIELA – 4 X 200 m liber fem. 14 ani
CPT NITULESCU SORIN COSTINEL , SCARLAT BOGDAN ANDREI , MOROSANU STEFAN BOGDAN , GLINTA ROBERT ANDREI – 4 X 200 m liber masc. 14 ani
SSB MORARIU NICOLAE STELIAN , COTENESCU STEFAN , ROMAN ANDREI CRISTIAN, MORARIU BOGDAN – 4 X 200 m liber masc. 15 ani
STE ALBU GEORGE RAUL , CHERESTES ANDREI AURELIAN , CUSMIR RADU , FODOR BOGDAN ALEXANDRU – 4 X 200 m liber masc. 16 ani
LER DUICAN RADU, BOBRIC CEZAR CONSTANTIN , BASARABIE MIHAI , PANTAZI MADALIN ADRIAN – 4 X 100 m mixt masc. 14 ani
BSC AMBRONO ANDREI DANIEL, CRISTESCU ANDREI CAMIL , NASSAR ADI , GRIGORE ANDREI TIBERIU – 4 X 100 m mixt masc. 15 ani
STE FODOR BOGDAN ALEXANDRU , CUSMIR RADU , CHERESTES ANDREI AURELIAN , ALBU GEORGE RAUL – 4 X 100 m mixt masc. 16 ani
LER BOCAN BEATRICE SABINA, RADU ALEXANDRA , BALANESCU ANDREEA , MANZU LIVIA GEORGIANA – 4 X 100 m mixt fem. 13 ani
CPT VIJAN ALEXANDRA MIHAELA , BALUTA LUIZA GABRIELA , MEILA ANA GABRIELA , UNGUREANU MARIA KARINA – 4 X 100 m mixt fem. 14 ani

Rezultatele complete pot fi consultate pe websiteul FRN

P:S: Acest articol poate fi corectat şi completat. E posibil să se fi strecurat unele erori.

Cupa TYR FLYKICK 2010

Actualizare: Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 1 (891)

Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 2 (646)

Cupa TYR Baia Mare 2010 Reuniunea 3 (538)

Actualizare: Lista de start Cupa TYR Baia Mare (582)

Cupa ,,TYR-Flykick’’ Editia a II-a

Organizatorii competitiei:
L.P.S. Baia Mare
D.S.J. Maramures

Arbitru principal: Sofian Gavril
Secretar : Kosz Alexandru
Locul si data desfasurarii concursului :
BAIA MARE , bazinul olimpic ,, Gheorghe Demeca’’ 8-9 Mai, 2010.
Cluburile invitate : Toate cluburile care doresc sa fie alaturi de noi in promovarea inotului.
Premieri:
2002: Loc I, II, III diplome si medalii
2001: Loc I, II, III diplome si medalii
2000: Loc I, II, III diplome si medalii + articol sportiv in valoare de : 40; 30; 20 Ron.
1999-1998 : Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de : 40; 30; 20 Ron.
1997-1996 : Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de : 50; 40; 30 Ron.
1995-1994 : : Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de :70; 50; 40 Ron.
1993-1992 baieti: Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de :100; 80; 70 Ron
OPEN baieti 1991 si mai mari : Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de 120; 100; 80 Ron.
OPEN fete 1993 si mai mari: Loc I, II, III diplome, medalii + articol sportiv in valoare de 120; 100; 80 Ron.
La probele Open se premieaza categoriile de varsta :
Baieti: ’95-94’; 93’-92’; 91’ si mai mari
Fete : ’95-94; 93’ si mai mari
De asemenea se vor premia cele mai bune performante atat la baieti cat si la fete incepand cu categoria de varsta 2000. Cu un timp mai bun , obtinut la categoria OPEN, se pot obtine puncte mai multe decat la probele individuale.
Echipa cu cele mai multe puncte va primi CUPA ,,TYR-Flykick’’

Vineri 07.05.2010 ORA 17:30 SEDINTA CU ARBITRII
ORA 18:00 SEDINTA TEHINCA

Reuniunea I. ( 08.05.2010, ora 10:00)
1.100 Fluture baieti- OPEN
2.100 Fluture fete – OPEN
3. 50m Spate baieti- 2000
4.50m Spate fete – 2000
5.100m Spate baieti – 1999-1998
6.100m Spate fete – 1999-1998
7.100m Spate baieti – 1997-1996
8.100m Spate baieti – OPEN
9.100m Spate fete – OPEN
10.50m Spate baieti – 2001 si mai mici
11.50m Spate fete – 2001 si mai mici
12.50m Liber baieti – 2000
13.50m Liber fete – 2000
14.50m Liber baieti – 1999-1998
15.50m Liber fete – 1999-1998
16.50m Liber baieti – 1997-1996
17.50m Liber baieti – OPEN
18.50m Liber fete – OPEN

Reuniunea II. (08.05.2010, ora 17:00)

19.200m liber fete – OPEN
20.200M liber baieti- OPEN
21.100m Liber fete – 1999-1998
22.100m Liber baieti – 1999-1998
23.100m Liber baieti – 1997-1996
24.200m Mixt fete – OPEN
25.200m Mixt baieti – OPEN
26.50m Liber fete – 2001 si mai mici
27.50m Liber baieti – 2001 si mai mici
28.50m Fluture fete -2000
29.50m Fluture baieti – 2000
30.50m Spate fete – 1999-1998
31.50m Spate baieti – 1999-1998
32.50m Bras baieti – 1997-1996
33.50m Bras fete – OPEN
34.50m Bras baieti – OPEN

Reuniunea III (09.05.2010, ora 10:00)

35. 100m Bras baieti – OPEN
36. 100m Bras fete – OPEN
37. 50m Bras baieti – 2000
38. 50m Bras fete – 2000
39. 100m Bras baieti – 1999-1998
40. 100m Bras fete – 1999-1998
41. 100m Bras baieti – 1997-1996
42. 100m Liber baieti – OPEN
43. 100m Liber fete – OPEN
44. 50m Fluture baieti – 1999-1998
45. 50m Fluture fete – 1999-1998
46. 100m Liber baieti – 1997-1996
47. 100m Liber fete – 1997-1996
48. 50m Fluture baieti – OPEN
49. 50m Fluture fete – OPEN

Info:
Gherghel Adrian +40/744573331
Petky Iuliu +40/755020939

Partener: flykick.ro
Sponsor: TYR ROMANIA